Jaką dziecięcą przyczepkę rowerową wybrać?

Od kilku lat popularność zdobywają przyczepki rowerowe, w których można przewozić dzieci. Trend wynika z pokolenia aktywnych rodziców, którzy nie chcą rezygnować ze swoich pasji po tym, gdy ich rodzina się powiększyła. Wybór jest co raz większy, a wciąż wysokie ceny tego typu sprzętu zachęcają do poznania opinii o poszczególnych typach i modelach przed zakupem.

Funkcje

przyczepka rowerowa dla dzieci“Dziecięca przyczepka rowerowa”, ale tak naprawdę jest to sprzęt mający kilka zastosowań. Praktycznie każda z przyczepek może być używana jako wózek – spacerówka po doczepieniu małego przedniego koła. Takie koło zawsze jest w cenie przyczepki.
Przyczepki rowerowe są często używane również jako dziecięce wózki biegowe, tzw. jogger. Świetna sprawa dla rodziców – biegaczy. Do tej funkcji przyda się większe koło z przodu, zazwyczaj nieskrętne. Prawie zawsze jest ono sprzedawane poza zestawem, a jego koszt waha się od 250 zł do 500 zł, w zależności od marki.
Najrzadziej wykorzystywaną funkcją jest dziecięcy wózek narciarski, czyli przyczepka narciarska. Ze znanych producentów adaptery pozwalające na pchanie lub ciągnięcie przyczepki na nartach oferują Croozer i Thule. Qeridoo nie posiada takiej opcji.
Wybierając przyczepkę zadaj sobie pytanie czy chcesz z dzieckiem:

  • jeździć na rowerze
  • biegać
  • jeździć na nartach
  • biegać na nartach (biegówki)

Amortyzacja

Wszyscy z większych producentów przyczepek rowerowych dla dzieci posiadają w ofercie modele z amortyzacją lub bez. Należy zaznaczyć, że za zachowanie komfortu podróży malucha odpowiadają przede wszystkim dużo większe niż w wózku koła (zazwyczaj 20 cali), ale zawieszenie przyczepki na pewno jest zaletą przy przewożeniu najmniejszych dzieci.

Wymiary po złożeniu

Ostatnim ważnym aspektem są wymiary przyczepki. Jeśli chcemy ją przewozić samochodem to może okazać się, że nie każdy model zmieści się w naszym bagażniku. Producenci zawsze podają wymiary przyczepki i wymiary po złożeniu. W drugim przypadku potrafią występować bardzo znaczące różnice.

Podsumowanie

Dobrym pomysłem może być wynajem przyczepki rowerowej przed dokonaniem zakupu i wypróbowanie jej w takich sytuacjach, w jakich planujemy jej używać. Zachęcamy do zapoznania się z ofertami wypożyczalni sprzętu sportowego i dziecięcego na rentbo.pl.